Ціна вказана за 1кг
Філе мерлузи 1кг
Філе мерлузи. Конкретна сфера поширення хека залежить від того чи іншого виду. Видову приналежність визначає не тільки область проживання хека, але і зовнішній вигляд, і розміри риби. Взагалі, хек – риба середніх розмірів (від 35 до 65 см і вагою до 1,5 кг). Самки, як правило, більші за самців. Довжина їх тіла може становити від 30 см до півтора метрів. Тривалість життя складає 12-15 років. Відноситься до швидкозростаючих видів риб.
Поділ на види у хека залежить від місця його проживання: європейський хек (мерлуза) – Merluccius merluccius, сріблястий хек – M. bilinearis, капський – M. capensis, тихоокеанський – M. productus, чилійський – M. gayi, новозеландський – M. australis , аргентинський – M. hubbsi, сенегальський – M. senegalensis, а також M. angustimanus, M. albidus, M. polii, M. paradoxus.
Забарвлення у хека часто сріблясто-сірий з більш темною спиною.
У 60-ті ХХ ст. в нашій країні до хеку ставилися як до риби другого сорту, але в Західній Європі хек цінувався досить високо у зв’язку з його білим нежирним дієтичним м’ясом.
Хек – придонна риба, виловлюється донним тралом, що часто призводить до деградації донних співтовариств. У табунцях здійснює тривалі міграції на нерест та в райони нагулу, проходячи більше 1000 км. Хек – хижа риба. Молодь харчується планктоном, у міру дорослішання переходить на пелагічних риб – оселедця, скумбрію; подобаються кальмари та креветки; займається канібалізмом: їсть молодь риб своїх видів.
Під час нересту хек походить ближче до берегів. Нерест розтягнутий в часі та припадає на холодну частину року. Одна самка (як і камбала) розкидає близько півмільйона ікринок прямо в воду. Личинки хека, які вилупилися, спочатку плавають в товщі води, пізніше опускаються в придонні шари.
У продаж хек надходить як свіжоморожене філе мерлузи або як патрані заморожені тушки хека з головою і без неї. Свіжий хек недовго тримає властивий йому смак та аромат. Швидке заморожування допомагає затримати цей процес. Високою якістю володіє мерлуза, виловлена та заморожена прямо у місці вилову – у морі. В Аргентині існує безліч заводів по переробці мерлузи безпосередньо на березі. 90% філе мерлузи виробляється береговими заводами і тільки 10% на борту корабля.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.